Системи охоронного телебачення (CCTV) досягли величезного технічного прогресу за останнє десятиліття не тільки по відношенню до своїх технічних можливостей, але й в здатності взаємодіяти з іншими технологіями безпеки.

Можемо виділити три основні способи використання систем відеоспостереження: як стримуючого фактора, для цілей розслідування подій, в якості засобів обмеження доступу і виявлення тривожних подій.

Першим завданням системи відеоспостереження було створення стримуючого фактора. Розуміння того що хтось спостерігає або зможе перевірити запис з камери, часто було досить, щоб не дозволяти людям здійснювати незаконні дії. Сьогодні системи відеоспостереження досить поширені, і не мають ефекту новизни, що знижує здатність відеоспостереження до стримування від здійснення незаконного проникнення або насильницьких злочинів.



Тепер завдання системи відеоспостереження стає складніше, необхідність автоматичного аналізу відеоданих набуває вищий пріоритет.

За допомогою технології відеоаналітики і зростанням її ефективності, системи відеоспостереження перетворилися в інструмент розслідування подій, тобто збору доказів після того, як відбулася подія. Наприклад пошук активності в заданій зоні або перетин умовних кордонів розмічених на відеозображенні. Пошук автомобілів за номерним знаком.

Але в міру того, як системи відеоспостереження стали легше інтегруватися з пристроями моніторингу, системами охоронної сигналізації та пристроями контролю доступу, виникає можливість для використання систем відеоспостереження для допомоги співробітникам служби безпеки у виявленні та усуненні порушень безпеки в міру їх виникнення або навіть до того, як вони можуть відбутися. ,

Інтелектуальні відеоалгорітми, такі як складне виявлення руху, можуть виявляти незвичайні схеми ходьби і попереджати охоронця за допомогою відображення певного відео екрану і відтворенням звукового сигналу. Алгоритми розпізнавання об'єктів можуть ідентифікувати когось, хто може просто тинятися без діла, або навіть коробку та інший підозрілий об'єкт, який залишений в недозволеному місці. І також система може попередити охорону відображенням відеосигналу на тривожному моніторі, щоб можна було вжити відповідних заходів.

Самий просунутий інтелектуальний алгоритм відео це розпізнавання обличчя. Логічно використовувати таку технології в якості ефективного інструменту контролю доступу на об'єкти і виявлення розшукуваних осіб.
Традиційно інтелектуальні алгоритми відео є компонентами комп'ютерної системи на пульті централізованого спостереження, в яку подається відео від комплекса камер відеоспостереження. Але вже виробляються відеокамери спостереження, які обробляють інтелектуальний алгоритм своїми ресурсами і видають готовий результат.

Широкий динамічний діапазон (WDR) - ще одна технологія, яка дуже важлива і стає все більш поширеною в камерах відеоспостереження. Широкий динамічний діапазон допомагає розпізнавати деталі коли в кадрі велика кількість світлих і темних областей. Традиційні камери попередніх поколінь не можуть цього зробити.


Використання сучасних відеокамер спостереження з можливістю проводити відеоаналітіку стає все більш актуальним на підприємствах різної величини і особливо в місцях скупчення великої кількості людей, в приватних і багатоквартирних будинках. Завчасне виявлення небезпеки яке здатне запобігти травмуванню людей та матеріальні збитки виправдає будь-які фінансові витрати на придбання системи відеоспостереження та її установку. Купити відеокамери в Києві або замовити доставку по Україні можна в нашому інтернет-магазині medvedi.kiev.ua.