Як відкрити шлагбаум з телефону?
На сьогоднішній день у кожного в кишені знаходиться мобільний телефон. Відповідно виникає питання: як можна використовувати його для відкривання воріт або шлагбаума встановлених в паркінгу або просто в приватному будинку?

Для контролю проїзду на закриту територію з великою кількістю автомобілів часто використовують шлагбаум. Управляти ними за допомогою пульта не завжди зручно і досить дорого, особливо якщо кількість машин велике. Але нові технології все змінюють, з'явилася можливість відкрити шлагбаум з телефону. Це пристрій компактне і працює всюди де є покриття GSM оператора. І назва його просте - GSM ключ.

Це як правило невелика коробочка в яку встановлюється SIM карта і вона має виходи для підключення джерела живлення і ланцюга керування автоматикою воріт або шлагбаума.

Как це працює.

У телефонуйте на номер телефону встановленого в gsm модулі для воріт, пристрій приймає дзвінок (не піднімаючи трубку) і дає команду на автоматику воріт (шлагбаума). За сам дзвінок платити не потрібно так як GSM ключ не піднімає трубки, а просто порівнює номер телефону вхідного дзвінка з базою прописаної в його пам'яті.

Як прописати номера в пам'ять gsm модуля для шлагбаума?

Є кілька способів додавання або видалення номерів.

  1. Додавання за допомогою відправки СМС на номер gsm контролера для управління автоматікой.
  2. Додавання через DTMF команди.
  3. Додавання через додаток встановленого на ПК. При такому способі gsm контролер для автоматики підключається до ПК через шнур USB.

Плюси і мінуси gsm модуля.

  • Нема необхідності купувати радіо пульти, брелоки або картки, причому в повному обсязі системи управління шлагбаумом «безрозмірні» і розраховані на їх обмежене колічество.
  • Є можливість відкрити ворота або шлагбаум з будь-якого місця, завдяки чому можна забезпечити пропуск знайомого на територію, перебуваючи далеко від воріт.
  • Ви не обмежені у виборі виробника автоматікі.
  • Можно контролювати базу пропусків. За допомогою смс-команд або програмного забезпечення можливе додавання і видалення номерів з бази.
  • Нема можливості відкрити шлагбаум якщо ви забули телефон вдома або в ньому сіла батарея.


Найпростіший gsm модуль для шлагбаума дозволяє обслуговувати 20-30 номерів (відвідувачів), а просунуті моделі вже можуть справлятися з номерною базою в 1000-5000 абонентiв.

GSM контролер для управління автоматикою можна так само використовувати для дистанційного включення різних пристроїв. Увімкнути освітлення, насос або управляти різними приладами на великій відстані.