Багато хто задається питанням, як захистити приміщення від несанкціонованого проникнення? Відповідь дуже проста, одним з найпростіших і надійних способів замкнути двері, це встановити електромагнітний замок.

Електромагнітний замок - це безвідмовний запірний пристрій, заснований на магнітній взаємодії.

Такі замки часто можна побачити на під'їзних дверях багатоповерхових будинків, а також в бізнес - центрах, офісах, магазинах, складах. Вони часто використовуються в системах контролю доступу «СКУД», в відеодомофонних і аудіодомофонних системах, при цьому добре сумісні з: контролерами, кнопками виходу, радіоконтроллерами, кодовими клавіатурами і іншим сучасним обладнанням.

За типом монтажу електромагнітні замки діляться на: накладні (кріпляться за допомогою комплекту куточків), врізні (встановлюються всередину дверної коробки або в двері) і полуврізні (частина замку виступає з площини дверної коробки).

Електромагнітні замки, як правило, встановлюються на пожежних дверях, так як відповідають основній вимозі пожежної безпеки. При знятті напруги такий замок автоматично відкривається.

З чого складається електромагнітний замок?

Електромагнітний замок складається з корпусу з вбудованим потужним електромагнітом і
металевої відповідної планки (якоря). Передбачена досить проста, металева конструкція значно підвищує зносостійкість матеріалу.

Як працює електромагнітний замок?

Під час подачі живлення на електромагнітний замок, магніт притягує до себе якір і таким чином двері знаходиться в замкнутому стані. При відключенні напруги потужний магніт відпускає якір, дозволяючи відкрити вхідні двері.

Переваги електромагнітного замка

Перевага електромагнітного замка полягає в можливості витримувати тиск в кілька сотень кілограм. Також таким замком можна дистанційно керувати, наприклад, через радіоконтроллер за допомогою радіобрелока або через: кнопку виходу, кодову клавіатуру, аудиодомофон або відеодомофон.

     

Крім того електромагнітні замки стійкі до агресивного середовища, можуть працювати як при сильних морозах, так і в спекотне літо, при цьому добре підходять під кліматичні умови України.

Також потрібно враховувати і той факт, що електромагнітний замок не можна відкрити за допомогою якого-небудь інструменту, що значно підвищує його надійність і ефективність у порівнянні з іншими замками.

При виборі електромагнітного замка необхідно звернути увагу на його силу утримання і залишкову намагніченість.


Сила утримання електорозамка вимірюється в кілограмах. Для внутрішніх дверей можна підібрати замок з силою утримання від 150 кілограм, а для вуличних дверей, залежно від їх ваги необхідно використовувати електромагнітний замок з силою утримання від 300 кілограм і вище.

Другою справою потрібно звернути увагу на залишкову намагніченість замку. Для того щоб двері без особливих зусиль відкривалися, залишкова намагніченість замку не повинна перевішати  2-х кілограм після зняття напруги з замку. Встановлюється електрозамок в верхньому кутку дверного отвору, а якір на самі двері.

Для того щоб не виникало ніяких проблем під час експлуатації обладнання, купувати електромагнітний замок потрібно тільки в спеціалізованому магазині.

У висновку хочемо звернути вашу увагу на сильні і слабкі сторони електромагнітного замка.

ПЕРЕВАГИ:

1. Простота конструкції і зручність монтажу
2. Сумісність з будь-якими дверима
3. Сумісність з будь-яким обладнанням
4. Можливість дистанційного керування замком
5. Робота в будь-який агресивному середовищі
6. Недорога вартість в порівнянні з електромеханічними замками
7. Відсутність тертьових елементів

НЕДОЛІКИ:
Основним недоліком є ​​необхідність застосування блоків безперебійного живлення для фіксації замку в закритому стані.

Сподіваємося, що дана стаття допоможе Вам правильно вибрати і купити електромагнітний замок.