Як організувати бездротове відеоспостереження для будинку або дачі?

При покупці системи відеоспостереження завжди стає питання про можливість віддаленого відеоспостереження. Найчастіше користувач хоче мати можливість побачити поточну ситуацію в місці установки камери спостереження для оцінки загроз майну або людям. Така вимога пред'являється найчастіше при покупці системи відеоспостереження для квартири або дачі, тобто в тих місцях де періодично господар відсутній.

Для організації віддаленого доступу виробники відеокамер і відеореєстраторів спостереження включили в пристрої підтримку мережевих протоколів передачі даних TCP-IP. Простими словами можна використовувати інтернет для віддаленого відеонаблюденія.

В квартирах і на дачах відеоспостереження через інтернет можна отримати за допомогою WiFi IP-камер з хмарним доступом, це оптимальний вибір для покупки. Такі IP-камери недорогі за ціною і просто монтуються на об'єктах.

Все просто коли у вас в населеному пункті або в дачному селищі є провідний інтернет, тоді камеру можна підключити до роутера проводом або по WiFi. IP-камера налаштовується в додатку за прямим IP адресою яку надасть провайдер.

Але дуже часто є необхідність встановити відеоспостереження без проводового інтернету і статичної адреси, це може бути і дачне селище і навіть пересувна торговельна точка фастфуд чи кав'ярня. В цьому випадку ми користуємося мобільним інтернетом стільникового оператора связі.

Для використання мобільного інтернету буде потрібно модем, це може бути USB-модем підключений до роутера, переносний WiFi модем або роутер з вбудованим 3G / 4G модулем. Останні більш кращі тому мають LAN порти для проводового підключення і WiFi, що не обмежує у виборі IP відеокамери і до них при необхідності підключається виносна антена для стійкого зв'язку з базовою станціей.

Провайдер мобільного інтернету зазвичай не надає статичну адресу, тому ми використовуємо в таких випадках хмарні IP-камери . Виробники цих камер спостереження надають доступ через свою P2P мережа. Для покупця це дуже просто і зручно додати свій обліковий запис у додатку на мобільному телефоні, вказати QR код від відеокамери і відразу отримати до неї доступ. Це можуть бути камери IMOU або EZVIZ.

Ітак, якщо у вас віддалений або пересувний об'єкт на якому немає стаціонарного підключення до інтернету то вам необхідно купити хмарну IP-камеру і роутер з підтримкою мобільного інтернету. Процес налаштування і монтажу такої системи не займе багато часу і ваш бізнес або майно будуть вже під наглядом. Відеоспостереження на дачі без інтернету виявиться не складної задачей.

На останок невеликий лайфхак  :) . Якщо немає коштів для покупки модему або з інших причин він не доступний, то можна використовувати старий мобільний телефон з режимом модема. Просто активуйте цей режим, задайте пароль для WiFi і підключайте IP-камери.